Avcılığa Yeni Başlayacaklara Tavsiyeler

Avcılığa Yeni Başlayacaklara Tavsiyeler

Avcılığa yeni başlayacak olan bireylerin her şeyden önce nasıl bir ortamda ne avlayacağına karar vermesi gerekiyor. Öncelikle karada, suda ve havada hangi ortamda avlanacaklarını belirleyecek olan acemi avcılar tüfek seçimini de bu doğrultuda yapacak ve doğru seçimleri gerçekleştirecektir.

Bir örnekle açıklamamız gerekirse bugün bir bıldırcın avı için havalı basit tüfekler yeterli olabiliyorken büyük hayvanların avı için yivli yüksek tesirli tüfekler kullanılmaktadır. Yani avlanılacak olan hayvanın gücüne, büyüklüğüne göre de tüfek seçimi farklılaşmaktadır. Bu konuda kararsız kalacak her acemi avcının bu alanda uzmanlaşmış usta avcılardan bilgi ve birikim konusunda yardım almalı o doğrultuda hareket etmelidir.

Av tüfekleri temininde öncelikle hangi alanlarda hangi hayvan avlanılacak o belirlenmelidir. Sonrasında ise; uygun tüfek ve fişek seçimi de yapılmış olacaktır. Doğru seçimleri yapmak isteyen kullanıcıların bu konuda tavsiyelere ihtiyaç duyacağı gerçeği unutulmamalı. Doğru tüfek seçimi acemi avcıları ustalığa doğru adım attıracak türden bir seçimdir. Acemi avcılar av malzemeleri konusunda tavsiye ve eğitim almadan hareket etmemelidirler.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İzolasyon Yaptırmanın Önemi Nedir?

İzolasyon Yaptırmanın Önemi Nedir?

Edirne Çömlekakpınar Köyünde Neler Oluyor?

Edirne Çömlekakpınar Köyünde Neler Oluyor?

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir