Değerli Olana Anlam Kazandıran Kuyumcular

Değerli Olana Anlam Kazandıran Kuyumcular

Maden ve taşların tek başlarına değerli olmalarını yanı sıra bu değerli olan malzemelerin kıymetlenmesini sağlayan ise usta ellerdir. Bu eller değerli maden ve taşarlı ince işçilik ile şekillendirerek mücevher haline getirirler. Mücevher her kadının hatta erkeğin beğendiği ve bu beğeni ile kullandığı takılardır. Bu takıların yer aldığı kuyumcu vitrini ise hemen hemen hepimizin bir kez uğradığı ve imrenerek baktığımız yerlerde sergilenir.

Kuyumcu Vitrinin Önemi

Kuyumcu vitrini denilince akla ilk gelen ışıktır. Spot ışıkların mücevherlerde yaptığı yansıma inanılmaz güzellikte olur. Fakat bu ışık uygulamasında en doğru ayarda yapılaması gerekir. Kuyumcu vitrinin karanlık olması mücevherin değerini düşürmemekle birlikte albenisini azaltır. Vitrin düzenlemesi de bu anlamda oldukça önemlidir. Karışık bir vitrin göz yorar, anlamsız ve yorucu bir hava yaratı. Bu sebep ile kuyumcu vitrinleri hep bir düzen içinde olur. Kuyumcu vitrinlerinde kullanılan dekor dış alanda en çok seçiciliğe sebep olacak şekilde hazırlanır ya da hazır olarak satın alınır. Cam bölümün tamamında birçok mücevher aynı anda sergilenerek herkesin zevkine göre farklı ürünlerde bu alanda yerini alır.

Mücevher Yapımı

Mücevher yapımında kullanılan kuyumcu malzemeleri ayrıca edinilen ve kıymetli olan malzemelerdir. Mücevherler oldukça ince yapılı ve narin takılardır. Bu narin takıların yapılması ve sonrasında tamirat işlemlerinde de kullanılması gereken birçok malzeme bulunuyor.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

1000X Yükseliş Potansiyeline Sahip Kripto Paralar

1000X Yükseliş Potansiyeline Sahip Kripto Paralar

İstanbul Nakliye Bizden Nakliyat Firması

İstanbul Nakliye Bizden Nakliyat Firması

Sevdiklerinize Çiçek Göndererek Mutlu Edin

Sevdiklerinize Çiçek Göndererek Mutlu Edin

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir