EB-5 Vizesi

EB-5 Vizesi

EB-5 vizesi, ABD’de yatırım yaparak sürekli yaşamak isteyen kişilerin başvuruda bulunması gereken bir programdır. Peki, EB-5 vizesi nasıl alınır?

EB 5 vizesi, yabancı yatırımcılar için düzenlenen bir vize programıdır. Özellikle Amerika’da yatırım yaparak ikamet etmek isteyen yatırımcıların EB-5 vizesi için başvuru yapması gerekmektedir. Ancak başvuru sürecinin onaylanması ve kişinin ABD’de yaşayabilmesi için yeşil karta sahip olması gerekmektedir. EB-5 vizesi için başvuru yapacak kişiler gerekli koşulları sağlamalıdır. Aynı zamanda EB-5 vizesi için iki tip yatırımcı bulunmaktadır. İlki küçük çapta bir firma kurmak, ikincisi ise bizzat kendisi tarafından yöneteceği ticari yatırım işletmesi’dir. Dolayısı ile EB-5 vizesi almak isteyenler ABD’de ikamet etmek istiyorsa yeşil kart için de başvuru yapmalıdır.

Green Card, günümüzde sıkça kullanılan ve hemen hemen herkes tarafından bilinen bir programdır. Amerika’da yaşamak ve çalışmak isteyen kişilerin yeşil kart (Green Card) için başvuru yapması gerekmektedir. Green Card, daimi ikamet kartı olarak nitelendirilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nde kalıcı olarak yaşamak isteyenlerin başvuruda bulunması gereken bir karttır.

E2 Vizesi Hakkında Bilgi

E2 vizesi için başvuru yapacak kişilerin kendi ülkesi ve ABD arasında yatırımcı anlaşmasının olması gerekmektedir. Dolayısı ile E2 vizesi bir yatırımcı vizesidir. ABD’de yatırım yapmak ve orada yaşamak isteyen kişilerin başvuru yapması zorunlu olan bir programdır. Amerika da şirket kurarak yatırım yapmayı hedefleyen kişiler E2 vizesine başvuru yapmalıdır. Ancak bu süreç biraz uzun sürebilir. Aynı zamanda E2 vizesini almak için istenilen koşulların sağlanması gerekmektedir. Peki, E2 vizesi nasıl alınır?

E2 vizesini almak için hem Türkiye’den hem de Amerika’dan başvuruda bulunulabilir. Başvurunun yatırım kapsamında olması oldukça önemlidir. Amerika’ya turist olarak giderek E2 vizesine başvuru yapılabilmektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere Vize Başvurusu

Manisa İş Güvenliği Firmaları

Manisa İş Güvenliği Firmaları

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir