Manisa İş Güvenliği Firmaları

Manisa İş Güvenliği Firmaları

İşverenler, iş yerlerinde en az elli işçi çalışan, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yerine getirmek üzere işyeri sağlık ve güvenlik birimi kurulmuştur. Bu yükümlülük, Genel Müdürlük tarafından yetkilendirilmiş ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden hizmetin tamamı veya bir kısmı alınarak da yerine getirilebilir. İş güvenliği alanında manisa osgb sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak için işin normal akışını aksatmamak şartıyla ve verimli bir çalışma ortamının sağlanmasına katkıda bulunmaya çalışıyor.

OSGB kayıt ve istatistik bilgileri için, çalışma ortamı ve işçilerin sağlık gözetimine ait bütün bilgileri kayıt altına alınıp, belgelerde muhafaza edilmektedir. Bu kurumun kuruluş amacı ise; işçilerin sağlık gözetimi, eğitim, danışmanlık ve bilgilendirme, ilkyardım ve acil müdahale, çalışma ortamının gözetimi, kayıt ve istatistikleri sağlamaktır. Dünyada ve Türkiye’de meydana gelen hızlı sanayileşme ve teknolojik gelişmeler ile doğru orantılı olarak özellikle iş yerlerinde çalışan kişilerin güvenliği ile ilgili bazı sorunlar da açığa çıkıyor. Bu sebeple bir takım önlemleri önceden alarak iş yerlerini daha güvenli hale getirmek gerekiyor. Bunun yanında manisa iş güvenliği deneyim ve tecrübeleriyle bu yolda mağdur insan kalmamasını hedeflemektedir.

İş güvenliğinin amacı ise; çalışma şartlarının olumsuz etkilerinden onları korumak, çalışanlara en yüksek seviyede sağlıklı ortam sağlamak, oluşabilecek maddi ve manevi zararları ortadan kaldırmak, işyerlerindeki rizikoları tamamını ortadan kaldırmak veya zararları en aza indirmek, iş ve işçi arasında mümkün olan en iyi uyumu temin etmek, çalışma verimini arttırmaktır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere Vize Başvurusu

EB-5 Vizesi

EB-5 Vizesi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir