Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

Bilgisayar bünyesinde kullanılan dahili ve harici harddisklerin içerisinde binlerce fotoğraf, resim, müzik, veri barındırılabildiğini pek çoğunuz biliyorsunuzdur. Bugün bilgisayarında hiç arşiv yapma özelliği bulunmayan insanların dahi en azından binlerce dosyayı arşivlediği bir gerçek. Bireysel anlmda genelde özel fotoğraflar, videolar olabilirken kurumsal anlamda şirketlerin vazgeçemeyeceği veriler, girdi-çıktılar olabilmektedir.

Bireysel anlamda cihazı zarara uğramış içindeki dosyaları erişilemez duruma gelmiş olan kullanıcıların veri kurtarma işlemini dosyaların önemine göre yaptırdıkları görülmektedir. Vazgeçemeyeceği fotoğraflara, özel videolara sahip bireyler ne kadar maliyetli olursa olsun genelde bu tarz bir hizmeti almakta.

Peki veri kurtarma işlemi nasıl gerçekleşmekte? Öncelikle cihazınız yanmış, analiz edilir ve ne kadarlık bir bilginin kurtarılabileceği tespit edilir. Genelde 2-5 gün arasında bir süreyi kapsar. Sonra müşteriye konu ile ilgili rapor verilerek bilgilendirme yapılır. Kurtarma süreci başladıktan sonra ne kadar sürede tamamlanacağı firmanın yoğunluğuna, ekip hızına göre değişkenlik gösterir. Maliyet hesaplanır ve müşteriden ödeme alındıktan sonra bilgiler sunulur. Özel yöntem ve tekniklerle yapılan kurtarma işlemi uzmanlık ister bireysel kullanıcıların bizzat yapabileceği bir iş değildir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Arçelik Ürünlerinde Kampanya

Arçelik Ürünlerinde Kampanya

Elektronik Sigara İqos 3 Duo

Elektronik Sigara İqos 3 Duo

Google Play Uyumlu Mobil Oyun Yaptırma

Google Play Uyumlu Mobil Oyun Yaptırma

Kepenk Sistemleri ve Kepenk ile Güvenliği Sağlama

Kepenk Sistemleri ve Kepenk ile Güvenliği Sağlama

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir