Diş Kayması Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Diş Kayması Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Dişlerin çene kemiğine sağlam bir şekilde bağlı olmakta ve ortodonti olmadan dişler yerinden oynamıyor gibi görünebilmektedir. Ancak diş kayması, diş tellerinin çıkması ile birkaç nedenden ötürü meydana gelmektedir. Diş kayması yalnızca çene kapanışıyla ilgili sorunlara neden olmadığı gibi tedavi edilmediğinde çene, yüz ya da boyun ağrısına da neden olmaktadır. Diş kaymasının erken zamanda tedavi edilmesi konusunda Pendik diş doktoru hizmet vermektedir. Dişlerin sıralanışında bir değişiklik mevcut ise bazı kayma sorunlarının normal olduğunu bilmekte fayda bulunmaktadır. Fakat bazı durumlarda bir Pendik diş doktoru tarafından hastaya yol göstermesi gerekmektedir.

Diş Kayması Neden Olur?

Dişlerin çekilmesiyle dişler arasında boşluk olabiliyor. Bu dişlerin arasında ki boşluk kayma sorunu ile kapanabilmektedir. Oluşan bu kayma ağız ve çene bozukluklarına neden olmaktadır. Hastaların dişlerine dolgu ya da farklı işlemler yapılabilmesi için oluşan ağrıların karşısında diş çekimini tercih etmektedirler. Bu nedenle dişleri muayene ettirme de oldukça fayda mevcut olmaktadır. Sabitlemek için dokunup basılı tutun. Sabitlenmemiş klipler 1 saat sonra silinecektir. Bununla birlikte diş kayması sebepleri arasında;

  • Dişlerde lerlemiş seviyede çürük oluşmuş ise,
  • Diş kırıklıklarında,
  • Diş eti hastalıkları sebepleri yer almaktadır.

Ayrıca dişler yaşam boyunca doğal olarak hareket etmektedir ve buna bağlı olarak kayma durumu yaşanabilir ancak bazı stres faktörleri bu kayma hareketini daha belirgin hale getirmektedir. Bu sorunlara çözüm bulunması ve tedavi edilmesi için diş muayenesi yapılması konusunda Pendik diş doktoru hizmet vermektedir.

Diş Kayması Nasıl Tedavi Edilir?

Dişlerin son çare olarak çekildiği zamanlarda kayma sorunu öne çıkmaktadır. Kaymaların önüne geçebilmek için protez ya da implant tedavileri uygulanması mümkün olmaktadır. İmplant tedavisi; diş çekilme işlemi gerçekleştikten sonra kayma aşamasına gelmeden uygulanmaktadır. Dişlerin uygunluğuna göre implant uygulaması yapılmaktadır. İmplant sabit olarak boşluğa yerleştirilmekte ve implant tedavisi kalıcı ve sağlam bir tedavi yöntemi olduğu için sıkça tercih edilmektedir. Protez ise diş ölçüsü alınarak yapılan tedaviler arasında yer almaktadır. Diş kayması sorununun önüne geçilmesi için çekilen diş boşluğunun en kısa sürede doldurulması oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Hem implant tedavisi hem de protez tedavisi bu konuda oldukça faydalı tedaviler arasında yer almaktadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Bursa Termal Spa Farkı

Bursa Termal Spa Farkı

Böcek İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Böcek İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Yüzde Oluşan Çatlaklara ve Kırışıklıklara Prp Tedevasi

Yüzde Oluşan Çatlaklara ve Kırışıklıklara Prp Tedevasi

Güzelleşmek İçin Lazer ile Leke Tedavasi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir